Przedstawiamy ofertę wakacyjną „WAKACJE Z MUZEUM DOBRANOCEK 2024”
W tym roku przygotowaliśmy cztery bloki tematyczne, którym towarzyszyć będą wybrani bohaterowie z dobranocek:
2.07. – 17.07.
„𝔻𝕠𝕓𝕣𝕒𝕟𝕠𝕔𝕜𝕠𝕨𝕖 𝕡𝕠𝕕𝕣𝕠́𝕫̇𝕖 𝕕𝕠𝕠𝕜𝕠ł𝕒 𝕤́𝕨𝕚𝕒𝕥𝕒”
Jaki jest Wasz pomysł na udane wakacje? My uwielbiamy dobrą zabawę i chcemy przeżywać fascynujące przygody razem z dobranockowymi podróżnikami. Podążymy śladami łatwowiernego Koziołka, poszukującego Pacanowa, który na drodze do celu napotykał liczne trudności. Z Bolkiem i Lolkiem odwiedzimy nawet najdalsze, egzotyczne zakątki świata. Z kolei z Pampalinim, którego hobby były podróże i fotografowanie afrykańskich zwierząt wybierzemy się na safari. Stąd zabawy, które będą dotyczyły egzotycznej fauny (pojawią się żyrafy, lwy i słonie). Wspólnej wyprawie dookoła świata towarzyszyć będzie także odkrywanie ciekawych, wartych poznania miejsc oraz zadania do główkowania: zagadki, quizy i kalambury.
Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie krótkiej historii obrazkowej z nowymi przygodami wybranego bajkowego podróżnika.
18.07 – 31.07.
„ℂ𝕫𝕪 𝕎𝕪 𝕨𝕚𝕖𝕔𝕚𝕖 𝕛𝕒𝕜 𝕤𝕚𝕖̨ 𝕝𝕖𝕔𝕚 𝕨 𝕣𝕒𝕜𝕚𝕖𝕔𝕚𝕖?”
Znacie Misia Coralgola? Ten sympatyczny niedźwiadek „co zawsze śpiewać chciał” został zdobywcą kosmosu. Razem z przyjaciółmi rozważnym Krukiem i lekkomyślnym Szczurkiem wybrali się w niesamowitą podróż okołoziemską. Odwiedzili wyjątkowe miejsca: m.in. Planetę Bajek i Planetę Bąbelkową. Natomiast z Reksiem przeżyjemy nieziemskie spotkanie z UFO, a Myszka Miki zabierze dzieci na galaktyczną misję.
Zajęcia będą świetną okazją do poznawania ciał niebieskich, wielkich galaktyk i naszego układu słonecznego. Uczestnicy zajęć wezmą także udział w zabawach wielozmysłowych i poznawaniu świata poprzez różnorodne konkurencje. W zajęciach zostaną wykorzystane: pomoce polisensoryczne, tyflograficzne odwzorowania eksponatów oraz wydawnictwa w brajlu z dotykowymi ilustracjami oraz projektor gwieździstego nieba. Dopełnieniem zajęć będzie wykonanie pracy plastycznej z ruchomymi obrazkami.
1.08. – 14.08.
„ℝ𝕖𝕛𝕤𝕪 𝕡𝕠 𝕞𝕠𝕣𝕫𝕒𝕔𝕙 𝕚 𝕠𝕔𝕖𝕒𝕟𝕒𝕔𝕙”
Przedstawimy postać ciekawego świata kapitana Klipera, pływającego na statku „Hermes” i przeżywającego przygody podczas licznych żeglug na morzu. W nieznane wypłyniemy także z pingwinem Pik-Pokiem oraz Piotrusiem, właścicielem magicznego ołówka. Rejsom po morzach i oceanach będzie towarzyszyć rozmowa o wakacyjnym relaksie, kąpielach w morzu, zabawach na piaszczystej plaży oraz poszukiwania zaginionego skarbu. Dodatkowo na zajęciach opowiemy o kolejnych etapach tworzenia filmu oraz odkryjemy tajemnice podwodnego świata. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy warsztatów wykonają własne, nietypowe postaci z morskich głębin.
16.08 – 30.08.
„𝔻𝕠𝕝𝕚𝕟𝕪, 𝕕𝕣𝕠́𝕫̇𝕜𝕚, 𝕨𝕚𝕫𝕪𝕥𝕒 𝕦 𝕊𝕞𝕖𝕣𝕗𝕠́𝕨 𝕚 𝕨𝕣𝕠́𝕫̇𝕜𝕚”
Uczestnicy zajęć odwiedzą pewną dolinę, gdzieś w Finlandii, by bliżej poznać mieszkające tam Muminki. Z Pyzą powędrują po Polsce, by zwiedzić najpiękniejsze jej zakątki oraz poznać tradycje i obyczaje odwiedzanych stron. Sprawdzą także kto mieszka w wiosce Smerfów – poznają bohaterów bajki, ich charaktery, a także wyróżniające je cechy wyglądu. Odrobinę magii zapewni Lakonia, leśna wróżka, która zaproponuje zabawy i zadania stymulujące zmysły i pobudzające bodźce węchowe, wzrokowe, słuchowe oraz dotykowe. Sprawdzi także, czy dzieci potrafią latać na miotle. Na zakończenie warsztatów Smerf Malarz zaproponuje wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wakacyjne kadry.
ZAPISY
ZAJĘCIA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
co środę o godz. 11:00
rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
ZAJĘCIA DLA GRUP
wtorek – piątek (z wyłączeniem środy) w godzinach 9:30 – 15:00
rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
Bilety wstępu:
ulgowy – 6 zł
normalny – 12 zł
opłata za usługę przewodnika muzealnego – 30 zł
warsztaty twórcze odbywające się w Muzeum: 10 zł/os.