Spacer wirtualny Gra panoramiczna
historia galeriaaktualności zabawy edukacja kontakt partnerzy i sponsorzy facebook
 
 2019.08.27 
Bajkowe Terapie w Przedszkolu Montessori w Rzeszowie
Dzisiaj w integracyjnych warsztatach pt. Bajkowe terapie uczestniczyły dzieci z dwóch rzeszowskich placówek: Przedszkola Publicznego nr. 30 z Zespołu Szkół Specjalnych im. Unicef oraz Przedszkola Montessori Radosna Buzia w Rzeszowie, w którego siedzibie odbyły się zajęcia. Przedszkolaki odwiedziły krainę emocji z misiem o małym rozumku. Poprzez tekst bajki, który ukazał Kubusia Puchatka w różnych sytuacjach, dzieci doznały emocji, które przeżywają każdego dnia.

Przedszkolaki słuchając opowiadania o przygodach Puchatka, Królika, Prosiaczka oraz Sowy, uczyły się rozpoznawać emocje, których doznają w kontaktach z innymi ludźmi. Celem warsztatów było uświadomienie milusińskim, jak łatwo można skrzywdzić przyjaciół słuchając podpowiedzi innych, z pozoru dobrych znajomych.

Dzieci spontanicznie werbalizowały emocje podczas rozmowy kierowanej wokół treści bajki. Ogromną radość sprawiły im maskotki dobranockowych bohaterów, które mogli przytulić oraz rywalizacja w konkursie rozpoznawania głosów zwierząt. Uczestnicy poznali także innych bohaterów dobranocek, które obiecały odwiedzić w Muzeum. Dodatkową atrakcją była zabawa pieczątkami przedstawiającymi postaci z bajek.

Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem z Reksiem i przytulaniem maskotki z ulubionej dobranocki. Przedszkolaki w radosnych nastrojach niechętnie żegnały Reksia i całą plejadę dobranockowych gwiazd. Już poprosiły o ponowne spotkanie.

Projekt 10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle, Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl

Patronat honorowy: Fundacja Reksio Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Bajkowe terapie w przedszkolu Montessori

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz